Utdanning
Academi voor Beeldende, Kunsten Arnhem, Nederland 1985-90
KunstacademieBasisjaar, 's-Hertogenbosch, Nederland1984-85
Arkitekthøyskolen i Oslo1982-83
Juryerte Separatutstillinger
"Axis mundi" Bærum Kunsthall 2021
”Eskapistens kabinett” - Lørenskog kunstforening, Lørenskog Hus2012
”Sopp-kolleksjon”- Akershus Kunstsenter, Kunstvisitten- Oslo Bussterminal, Galleri Oslo 2011
”Sirkulasjoner” Kunstvisitten Akershus Kunstsenter, - Fylkeskantinen, Galleri Oslo 2010-2011
”Sirkulasjonskollaps”- Galleri Hans , Ørland Kultursenter-Fosen stipendet 2010
”Mentale utvekster” – Oslo Prosjektrom 2009
Hilde & Spilde: Hamar Kunstforening 2007
”Modeller fra Ursuppen”- Galleri LNM, Oslo 2006
Hilde & Spilde: Sandefjord Kunstforening 2005
Hilde & Spilde: Arendal Kunstforening 2004
Hilde & Spilde: Lier kunstforening 2003
Juryerte Gruppe-utstillinger
Bærum Kunsthall Refleksjoner 2019
"Tempelshow" Kunst Rett Vest -Åpent atelier 2019
Kunst Rett Vest - Høvikodden 2019
Sommerutstillingen , Kunstmuseet Nord-Trøndelag , Namsos 2015
Labyrint- BKIB i Bærum kulturhus, kuratert av Akershus kunstsenter 2012
”Brød for kunsten” Galleri BOA, Oslo 2009
505050 –Landskapsprosjekt Henie Onstad Kunstsenter 2008
Kunst Rett Vest : Åpne Atelier og fellesutstilling i Silo i Slemmestad 2007
BKIB-medlemsutstilling i Bærum Kunstforening 2001, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10
Temautstilling: Per Gynt -Henie Onstad Kunstsenter 2003
"UNG GENERATION" Stockholm1998
Års- og Landsdelutstillinger
Vår utstilling Tegnerforbundet,Oslo2007
Østlandsutstillingen II, Turnéutstilling Lørenskog kunstsenter 2004
F 15 Jæløya, Lillehammer kunstsenter., Fossekleiva Galleri 2004
Østlandsutstillingen2004
Høstutstillingen1995
Annen utstillings-virksomhet og produskjoner (i utvalg)
Åpen dør- Billedkunstnerne i Bærum, Kommunegården i Sandvika 2014
Klassekampens Julemesse 2012,2013, 2014, 2016,2017,2018
Søppel på Grønland, fotoutstilling, Galleri MAP, Oslo 2012
Gerilja broderi – Working class hero-festivalen, Drammen 2010
Billedkunstnere for Haiti- Galleri Pastillen, ORK, Oslo 2010
Skaperverket, ”Østrogene Landskap”, Oslo 2005
Digital Workshop "KNYT", Tromsø-web 2000
"NULL EN" Atelier Nord interaktive Kunst CD 1997
Performance via videotelefon fra A.N. til LoveBytes festivalen, England 1996
UKS jubileumsshop"Minimyst" interaktiv spill 1996
"Kunst i Natur" Moksa kunstverksted, Tretten1996
"Fullt a grafikk" Chistianssands Kunstforening1996
Atelier Nord vandreutstilling i Polen1995
"Wergeland minneutstilling" Galleri LNM, Oslo1995
Atelier Nord Ålesund Kunstforening1995
Atelier Nord , Sande Kunstforening1994
"Woodhead" Interaktivt prosjekt ,Web-galleri Atelier Nord1995
Atelier Nord Elektroniske galleri på nettet1994
”Honeymoontent" installasjon Kampen Kulturverksted,Oslo1994
"Hattesjappe" installasjon Kampen Kulturverksted,Oslo1993
"Spillebule" Galleri UKS , Oslo1993
Galleri Oceaan, Arnhem Nederland1990
"Stonehenge" installasjon Club Patetic, Amsterdam1990
Relevant virksomhet
Bildende Kunstnere i Bærum (BKIB) styremedlem2004-2012
Lærer i billedkunst, data og animasjon ved Oslo musikk og kulturskole1998-2021
Multimedia Atelier Nord, fellesverksted1994-98